nedeľa 13. júna 2010

Blíži sa najliberálnejšia vláda

Pius VI. vyjadril hlbokú pravdu keď o demokracii a masách ľudu, ktoré sú jej základňou prehlásil, že len máločo hodnotí v zhode s pravdou. Výsledky demokratického hlasovania v moderných podmienkach tak nikdy neprinesú nič dobré, tak hovorí prax.

Po práve skončených voľbách je najpravdepodobnejším výsledkom pseudopravicová vláda (v demokracii nič také ako pravica neexistuje) najrôznejších politických záujmov držaná len túžbou po moci. Obzvlášť zaujímavé je akým spôsobom je "nadržané" KDH na vládnutie s liberálmi so strany SaS, ktorí chystajú legalizovať zväzky sodomitov a mäkké drogy. Choré. V každom prípade za takejto konštelácie sa rovno možno rozlúčiť s akýmkoľvek hájením kresťanských záujmov.

Že budú vraždené nenarodené deti bolo zrejmé dávno predtým. Rovnako ako skutočnosť, že nás nečaká raj ako si myslia rôzni zástancovia novovznikajúcej koalície zapálený neskutočným gniostickým zápalom, ktorých "boj" proti boľševikovi Ficovi bol nekresťansky manicheistický. V pravde nás však čaká len ďalší očistec reálnej protikresťanskej politiky a ďalšia demoralizácia verejného priestoru. Ako hovorí Písmo: Keď vládnu bezbožní z ľudí sú trosky.

1 komentár:

 1. "Výsledky demokratického hlasovania v moderných podmienkach tak nikdy neprinesú nič dobré, tak hovorí prax."

  Myslím, že pravdivejšie by bolo, keby sa napísalo "takmer nikdy". Veď predsa, Gabriel Garcia Moreno bol zvolený v demokratických voľbách a pokiaľ sa nemýlim, tak Engelbert Dollfuss bol na tom podobne.

  Týmto samozrejme nechcem obhajovať demokraciu (to by som s čistým svedomím ani robiť nemohol), avšak občas sa aj voliči pomýlia a zvolia dobrého človeka - a to je nádej na aspoň malú zmenu k lepšiemu.

  No a ku KDH: Od dokonalosti má táto strana veľmi ďaleko (a zvolením Figeľa za predsedu sa ešte vzdialila), avšak pokiaľ oni v budúcej vláde nebudú, tak zväzky sodomitov uzákonené takmer určite budú. Pri ich prítomnosti vo vláde je veľká nádej, že sa tak nestane.

  Ďalej by som chcel poznamenať, že voliť stranu, ktorá podporuje vraždenie nenarodených je hriechom proti 5. prikázaniu, ale pokiaľ takáto strana, alebo politik kandiduje a okrem neho kandidujú aj taký liberáli, čo vraždy schvaľujú, tak si myslím, že sa nevolič v najlepšom prípade pohybuje na veľmi tenkej hrane hriechu, keďže sa mohol aspoň pokúsiť nevinné životy zachrániť (akokoľvek bola šanca na úspech malá, ale to bola aj šanca na úspech pri križiackych výpravách a veľký muži tých čias, ako Inocent III, alebo Ľudovít IX ich podporili), hoci s touto stranou, alebo aspoň jej politikmi v mnohom nesúhlasí (sám som mal s predsedom KDH v priebehu kampane pomerne ostrú debatu o islame).

  No a čo sa týka koalície, do ktorej KDH zrejme vstúpi - ľud vo svojej takmer nekonečnej hlúposti rozhodol a dobrá vláda sa zostaviť nedá, zo všetkých možností je však táto najmenej zlá (slovo "dobrá" som nepoužil zámerne). Už v starom Ríme bolo heslo "divide et impera" - naplniť druhú časť hesla sa KDH zjavne nepodarí (a nemyslím si ani, že by to mali v úmysle), ale snáď sa aspoň pomocou diplomacie podarí tak rozdeliť našich liberálov (hoci tými je v podstate aj veľká časť členov KDH), že v kultúrno-etických otázkach sa možno podarí aspoň uchovať momentálny stav (síce zlý, ale ak by vládli len Sulík a Radičová, tak by ho určite radi ešte zhoršili).

  S pozdravom

  Jozef Daňko

  PS: Veľmi si vážim prácu celého Kruhu Leva XIII, prajem Vám mnoho úspechov

  OdpovedaťOdstrániť