streda 23. júna 2010

Volili ste KDH ? Na čo ?

Už pred voľbami bolo jasné, že záujmom KDH nebude brániť záujmy kresťanov na Slovensku. Dnes je už úplne zbytočné zaoberať sa skutočnou, či domnelou ponukou SMERu-SD na zákaz potratov, ktorú vraj tesne po voľbách ponúkla táto strana KDH. Ak to bolo na niečo dobré, tak na len to aby sme poznali, že pre KDH to nie je prakticky žiadna priorita. Nehovoriac o pseudopravici prezentovanej napríklad hysterickým záchvatom šéfredaktora liberálneho časopisu .týždeň, ktorý sa išiel zadusiť hnevom, že by pre záchranu života nenarodených detí (čo by mala byť najvyššia priorita kresťanskej strany) KDH odišlo z chystaného gnostického raja "pravicovej koalície", ktorý tento modloslužobnícky časopis so svojimi nohsledmi vyznáva vo svojom demokratickom manicheizme ako jedinú možnú (etickú, sic!) alternatívu.

Nie je potrebné sa tým zaoberať. Veď Ján Figeľ nám všetkým dal lekciu o svojej bezhodnotovosti už mnohokrát: kauza Buttiglione, pôsobenie v európskej komisii, jeho reakcia na pochod sodomitov, že ide o ľudské právo, etc. Rovnako tak bol neochvejný vo svojej nezmiernej túžbe po vládnutí s protikresťanskou stranou SaS, ktorá vystúpila do parlamentu priamo na vlne antikatolíckej hystérie a protihodnotového programu. Niet sa teda čo čudovať, že v základných programových tézach nie je ani zmienka o hájení kresťanských záujmov. Ide čisto o pragmatické body prezentujúce modernú bezhodnotovú politiku pragmatizmu (akokoľvek viaceré body sú samozrejme z hľadiska správy verejných záležitostí potrebné).

Jedno je však zrejmé. K takémuto programu nepotrebujete stranu, ktorá o sebe tvrdí, že je stranou kresťanskou. Tobôž potom nie KDH, jedine, že by ste za každú cenu potrebovali týchto ľudí v politických funkciách. Inak je zrejmé, že nie je najmenší dôvod ich voliť.

1 komentár:

  1. Tiež to tak vidím, skutočne kresťanská strana v súčastnej spoločnosti bude označovaná ako radikálna, alebo nebude vôbec. Uvidíme, či účasťou vláde aspoň niečo vymôžu.
    Veľmi pekná stránka - mám ju už v bookmarkoch a plánujem sa tu často vracať.

    OdpovedaťOdstrániť