utorok 27. decembra 2011

Marchenoir - vládcom tohoto sveta

Dajte si pozor! Ničomnosť nie je útočiskom na veky a ja už vidím, ako sa nad váš obzor dvíha obrovská tlama. Vo svete, ako ho vy riadite, uisťujem vás, je mnoho utrpenia. Pohár trpezlivosti začína povážlivo pretekať a vy sa môžete dočkať poriadnych prekvapení. Chráň Boh, aby som sa vám pokúšal vykladať niečo o pachu prostitúcie, ktorým tak strašne smrdíte. Čas bežal a vy ste získali moc, akú až do tohoto storočia žiadny monarcha nedosiahol, pretože panujete nad rozumom, ovládate tajomstvo, ako prinútiť nešťastníkov plačúcich od hladu aby jedli kamenie.

Zneuctili ste Slovo kultom toho najodpornejšieho sebectva. A práve to príšerné hulvátstvo, ktoré ste rozpútali, vás zrazí k zemi. Ono vystrieda vaše posledné hanebné tóny a zavládne nad spoločnosťou navždy prepadnutou skaze. Nastane neslýchaná irónia, irónia schopná urýchliť koniec časov, keď sa i z vás stanú vyhladovaní predstavitelia opovrhovaného Slova. Ešte nikdy nedošlo k tak strašnému úpadku ľudského ducha. V dôsledku tej obludnej irónie spoznáte na vlastnej koži pekelné muky milovníkov Pravdy, ktorých vaša spravodlivosť zatratencov odsudzuje k zúfalstvu tak nahému, ako nahá je sama Pravda. To bude váš trest.

Od tej chvíle bude mojím najkrajším snom vidieť vás, vás odporných aj na pohľad, pretože vo svojom svedomí už hnusnejší byť nemôžete. V mene slov, ktoré sa od vás odvracajú s hrôzou, žijete výhradne zo lži, lúpeženia, nízkosti a zbabelosti. Dravo sa kŕmite nevinnosťou slabých a občerstvujete sa lízaním nôh silných. Dúfam, že vás čoskoro uvidím bez haliera, oholených až na kosť, pretože pre duše tak svinské ako sú tie vaše iné pokánie nejestvuje.

A tiež dúfam, že to bude koniec všetkých časov, pretože sa nedá predstaviť vláda ľudských splaškov odpornejších ako ste vy a nepočítať s tým, že ľudstvo na to skape. Možno toho dňa Pán Boh pocíti ľútosť, ako nad Sodomou a konečne zostúpi z neba, do dusivých výparov tejto planéty a ohňom vypáli raz navždy všetku vašu hnilobu. Anjeli s plamennými mečmi sa rozutekajú až do najvzdialenejších kútov vesmíru, aby zo samého zhnusenia nad vami nevyhubili sami seba a kone Apokalypsy sa pri pohľade na vaše posledné exkrementy budú vzpierať a erdžať hrôzou, že si zamažú kopytá.

Léon Bloy

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára