utorok 17. apríla 2012

Dielňa uvádza: fragmenty z doby moru


Dieľňa Sv. Jozefa prináša najnovšie komentáre k spoločenskému a cirkevnému úpadku v novej rubrike zvanej Fragmenty z doby moru. Názov tejto rubriky vysvetľuje v úvodnom článku nasledovne: "Mor pohanskej tuposti nového veku zaplavil definitívne Európu. Vír duchovných fekálií nás s tolerantnosťou anakondy vťahuje do svojho lievika, nežne nás škrtí a objíma. Miluje nás staronovou gnosticko-panteistickou láskou, korenenou talmudisticko-kabalistickým korením a chce od nás za to len tak málo - naše duše."

Uvedenú rubriku si dovoľujume týmto odporúčať aj našim čitateľom, nakoľko ide o tak potrebnú zžieravú kritiku plnú štipľavej irónie, ktorá je v dnešnom stave, v priestore plnom bezkrvných liberalizmom nafúknutých komediantov, ktorí sa domnievajú, že predstavujú dedičstvo kedysi veľkej kresťanskej kultúry, pričom však nepredstavujú nič viac len hnilobný puch rozožierajúc zvyšky jej mäsa, na nezaplatenie. Niekedy aj jeden hlas stačí aby prehlušil otupelosť mnohých. Zvlášť ak ide o hlas, ktorý si neberie servítku a pomenúva liberálnu úbohosť, ktorá nás obklopuje.

Výborným príkladom je popísanie stavu slovenského "konzervativizmu", ktorý obsahuje IV. diel fragmentov opisujúci protekciu liberálneho súdnictva nad zvráteným protikatolíckym plátkom .týždeň. Uvedené slová by bolo možno vhodné tesať do kameňa, keby za to vôbec tieto kruhy stáli, nakoľko ako ich liberálne idei odveje už zajtra prvý vietor. Na Dielni o nich píšu úplne výstižne: "Aj keď, nerobme si ilúzie: Slovensko je plné "konzervatívcov", ktorých najlepšími kamarátmi sú organizátori všelijakých pofidérnych festivalov, agnostickí popularizátori "vedy", liberálny pisálkovia z novín, členovia mimovládnych organizácii a najväčšími nepriateľmi biskupi , čo sa opovážili povedať niečo iné ako káže oficiálny murársky kódex vyjadrovania."

Snáď až na to, že počuť našich biskupov hovoriť ako biskupov možno oveľa menej často ako by bolo žiadané a práve oni majú leví podiel na tom v akom stave je Cirkev (rozvrátená liturgia, zničená apolegetika, kolaborácia s liberalizmom, neznalosť vierouky, šírenie náuk, ktoré boli v minulosti Cirkvou odsúdené priamo v jej vnútri, všeobecná apostáza). Komu niet rady, tomu ordinujeme zžieravý tón Dieľne, ktorý pomyselne udiera do opuchnutého liberálneho čumáku.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára